Psycholog ciechanów

Studiuj kognitywistykę

Ciekawisz się ludzkimi relacjami, uwielbiasz rozpatrywać postępowania jednostek, grup a przy tym społeczności. Z tej przyczyny zastanawiałeś się nad wyborem studiów psychologicznych, coś ci niemniej jednak w nich nie odpowiada. Co takiego? Poniekąd nie do końca jesteś humanistą, oczywiście, po części go stanowisz, lecz z drugiej strony frapują cię również nauki ścisłe a w dodatku dobrze się w nich sprawdzasz. Nie pragniesz całych pięciu lat studiów przeznaczyć na analizowanie tekstów, wolałbyś coś bardziej przydatnego. Potrzebowałbyś równolegle poznać ludzkie ciało a przy tym wszystkie procesy biologiczne, które nim rządzą, ale intryguje cię także matematyka, fizyka, biologia a także chemia. Obojętna nie zostaje ci również informatyka a przy tym różne sprawy techniczne, które nas obejmują. Tak po prawdzie, gdy się zastanowisz, mógłbyś sprawować wszystko po trochu – a więc ogólnie mówiąc nic? 
To łgarstwo! Nade wszystko potrzeba ci kierunku multidyscyplinarnego, takiego, w którym łączenie wielu dziedzin, co tak bardzo kochasz, będzie obowiązkiem, a nie trzymaniem się wszystkiego po trochu na łapu capu. Coś takiego faktycznie jest a przy tym oczekuje na ciebie. Żaden z ciebie psycholog, jesteś znakomitym, przyszłym kognitywistą!
Zaraz… kogni-co? To ponoć najbardziej klasyczna reakcja, z którą będziesz spotykał się, jeżeli zdecydujesz się na ten kierunek. Kognitywistyka jest dyscypliną o człowieku a także procesach poznawczych i zasadza się na poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie czym jest świadomość oraz czy mózg ludzki scalić można z komputerem. Z tej powodu nadzwyczaj wielka część przedmiotów, które cię tam wyczekują zespala się z informatyką, logiką oraz programowaniem. Istotnie, nauczysz się programować na wydziale psychologii! Na każdym semestrze przybędzie ci również ćwiczyć główkowanie na logice, czego żaden inny humanista, ani tym bardziej psycholog, pewnie nie zazna. Sprawdzisz się także jako myśliciel, ponieważ zaliczyć będziesz musiał filozofię – następna bardzo istotna oraz intrygująca sfera, która normalnie by cię ominęła, prawda? 
Niesłychanie znaczącą sprawą jest poznawanie działania ludzkiego mózgu, na którym kognitywista niezwykle się skupia. Szereg przedmiotów takich, jak procesy poznawcze wywoła, że konkretne półkule a przy tym płaty odpowiedzialne za inne funkcje przestaną być dla ciebie niewiadomą i czarną magią.
Są dodatkowo ludzie, którzy po jakimś czasie twierdzą, że studia te, mimo iż wyjątkowo fascynujące, składają się z szeregu nowinek a także nazbyt luźnej wiedzy, która nie prowadzi do poznania niczego konkretnego. Niemniej jednak z drugiej strony przecież o to ci chodziło? Inni sądzą, że w Polsce uciążliwie o pracę w czymś tak współczesnym – lecz to sprawia również, że świat staje przed Tobą otworem…


Możliwość komentowania jest wyłączona.