Siemię lnu kwidzyn

5 przyczyn, dla których powinnaś sięgnąć po siemię lnu

Siemię lnu to ziarno oleiste, zasobne w witaminy, błonnik witalny a przy tym kwasy Omega-3. Choć jego prozdrowotne a także lecznicze parametry znane były już starożytnym Egipcjanom, należący do tzw. grupy „super food” (to znaczy „superpożywienie”) środek, jest współcześnie dalej niedoceniany. Mimo swojej małej ceny – 400 gram produktu kosztuje mniej więcej 5 zł – wciąż stanowi nieczęsto używany przez nas zielarski środek leczniczy. Zaznajom się z poniższymi pięcioma zastosowaniami siemienia lnianego a przy tym przekonaj się, że zawarte w nim mikroelementy sprawią, iż poczujesz się zdrowszą a także piękniejszą damą.
1. Napar przygotowany na bazie świeżo zmielonego siemienia lnu i szklanki wrzątku wspomoże proces odchudzania. Wypij go rano i wieczorową porą, a siemię lnu szybko wysmukli Twoją sylwetkę. 
2. Doktor zdiagnozował u Ciebie infekcję dróg oddechowych? Nie musisz obwiać się antybiotyków czy drogich lekarstw. Do zaparzonego ziarna lnu dołącz odrobinę miodu. Siemię lnu, zneutralizuje jego słodki smak, przez co nie podrażni on Twojego gardła, a tylko i wyłącznie nawilży błony śluzowe a także wzmocni układ immunologiczny Twojego systemu. Siemię zwalczy do tego kaszel suchy a przy tym zadziała wspomagająco na struny głosowe, które w przypadku realizacji niektórych fachów – np. nauczyciela czy wokalisty – narażone są często na przesadne przesilenia. 
3. Siemię lnu poczyni cuda dodatkowo wtenczas, gdy cierpisz na dokuczliwości trawienne albo podrażnisz żołądek. Zalej szklanką letniej wody łyżkę siemienia lnu i gotuj je kwadrans pod przykryciem. Po piętnastu minutach pozwól mieszance wystygnąć, a następnie odcedź siemię lnu, które przybierze bardziej gęstą, skoncentrowaną konsystencję. Siemię lnu przypominać musi wtenczas kisiel albo kleik, a po spożyciu stanowić będzie cudowną zasłonę naszej sfery jelitowej i wykluczy przykre zaparcia i niepożądane poczucie ciężkości organizmu. Tego rodzaju ochrona  zapobiegnie również kumulowaniu się w żołądku wrogich kwasów oraz niebezpiecznych wydzielin pochodzących wprost z układu trawiennego. 
5.Pragniesz skorzystać z leczniczych właściwości siemienia lnianego, jednakowoż przeraża Cię wizja przyrządzania z niego naparów bądź kleiku? Nic prostszego! Siemię lnu w rozdrobnionej czy też mielonej postaci jest niezrównanym bonusem do zup, sosów czy dań rybnych. Dodaj je do ulubionych dań oraz ciesz się nie tylko i wyłącznie należytym zdrowiem, ale i urodą. Siemię lnu wykorzystywać możesz dodatkowo zewnętrznie. Okłady przyrządzane na bazie naparu z siemienia pomogą zwalczyć liczne choroby skórne i wewnętrzne – m.in. półpaśca i łuszczycę. Siemię lnu jako środek uśmierzający i uśnierzający ból znajdzie również zastosowanie w przypadku zmian skórnych, oparzeń bądź odparzeń.


Możliwość komentowania jest wyłączona.